flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

УЗАГАЛЬНЕННЯ «Про судову практику Великоберезнянського районного суду у справах щодо незаконного перетинання або спроби незаконного перетинання державного кордону України (ст. 204-1 КУпАП) за 2015-2016 роки та 1 півріччя 2017 року.»

19 жовтня 2017, 13:52

У З  А  Г  А  Л  Ь  Н   Е  Н  Н  Я  «Про судову практику Великоберезнянського районного суду у справах щодо незаконного перетинання або спроби незаконного перетинання державного кордону України  (ст. 204-1 КУпАП) за 2015-2016 роки та 1 півріччя 2017 року.»

 

На виконання листа Апеляційного суду Закарпатської області  Великоберезнянським районним судом Закарпатської області проведено узагальнення судової практики щодо незаконного перетинання або спроби незаконного перетинання державного кордону України  (ст. 204-1 КУпАП) за 2015-2016 роки та перше півріччя 2017 року.

Метою вказаного узагальнення є дослідження щодо застосування судом чинного законодавства та міжнародно-правових договорів, ратифікованих Верховною Радою України при розгляді судових справ про адміністративні правопорушення за    ст. 204-1 КУпАП, виявлення при цьому проблемних питань у судовій практиці та з’ясування можливих шляхів для їх вирішення.

Об’єктивною стороною досліджуваного нами правопорушення, є перетин або спроба перетинання державного кордону України будь- яким способом поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

 

Статистичні дані

 

У зв’язку із особливостями територіального розташування Великоберезнянського району Закарпатської області одними з найбільш поширених правопорушень є незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України, тобто адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-1 КУпАП.

За період 2015-2016 роки та І півріччя 2017 року до Великоберезнянського районного суду Закарпатської області надійшла 41 справа відповідної категорії, з яких розглянута 41 справа.

Як свідчить практика, в більшості випадків вина правопорушників є доведеною, у зв’язку з чим судді виносили постанови про накладення адміністративного стягнення.

Так, протягом 2015 року до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 КУпАП було притягнуто 9 осіб , у 2016 році – 12 осіб, а за І півріччя 2017 року – 3 особи.

У 2017 році суддями Великоберезнянського районного суду Закарпатської області  у одній справі ухвалено постанову про закриття провадження у зв’язку із малозначністю діяння.

Що стосується якості матеріалів, які надходять до суду, варто відмітити, що, зазвичай матеріали складені якісно, що підтверджує той факт, що за зазначені вище періоди ні одна справа  не була повернена на дооформлення.

При цьому варто звернути увагу на зменшення кількості справ зазначеної категорії. В порівнянні з минулим роком, протягом якого надійшло 17 справ відповідної категорії, за І півріччя 2017 року до суду  надійшло лише 4 таких справи.

Не залишається осторонь і питання вивчення демографічних показників осіб, які вчинили правопорушення. Як вбачається з розглянутих суддями справ про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 КУпАП, переважна більшість правопорушень зазначеної категорії вчиняється чоловіками (близько 99% всіх справ). Крім того, здебільшого такі правопорушення вчиняються громадянами України.